Онлайн-платформу про усиновлення й сімейні форми виховання запустили в Україні
Міністерство соціальної політики спільно з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей запустили єдину державну онлайн-платформу про усиновлення й сімейне виховання дітей «Україна для кожної дитини».
Платформу «Україна для кожної дитини» запустили в Міжнародний день сім’ї, 15 травня. На платформі зібрали інформацію й ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей у сімейні форми виховання.
На платформу можна, зокрема:
- Отримати покроковий алгоритм дій, щоб прийняти дитину у свою сім’ю;
- Дізнатися про усиновлення, сімейні форми виховання й патронат;
- Скористатися «Лінією турботи» й знайти потрібного експерта чи експертку;
- Дізнатися про освітній онлайн-курс «Народжені серцем» для майбутніх усиновлювачів;
- Почути історії дітей і родин, які вже мають досвід усиновлення або виховання в сімейних формах.
Автори проєкту вважають, що нова система забезпечить більш прозорий і зрозумілий механізм подання документів і проходження навчання кандидатами в усиновлювачі, прийомним батькам, батькам-вихователям, опікунам й іншим.
Зокрема, на платформі відкрили онлайн-курс «Народжені серцем», який допоможе розібратися в аспектах усиновлення й підготовки майбутніх батьків. Курс складається з чотирьох модулів і містить відеолекції.
Тизер онлайн-платформи «Україна для кожної дитини» про усиновлення й сімейне виховання дітей презентували в грудні 2023 року. Із вересня 2022 року заяву на всиновлення дитини можна подати на порталі «Дія». Також там можна отримати первинну консультацію з усиновлення.
Раніше ми розповідали про те, чому дітям важливо мати сім’ю, які бувають форми сімейного виховання і що змінилося в процедурі всиновлення під час повномасштабної війни.