Громадський простір з будинком The Riverbird’s Nest, який під Києвом будував швейцарський режисер і співзасновник галереї The Naked Room Марк Вілкінс з партнером, спалили. Простір планують відновлювати, повідомив Вілкінс The Village Україна.

«Уранці в четвер [27 серпня] підпалили The Riverbird’s Nest. Коли приїхали пожежники, наш майже готовий будинок уже згорів. Поліція й рятувальники підтвердили: це підпал. Наш будинок зруйнували навмисно. Ми шоковані», – повідомив Вілкінс в Instagram.

Збитки внаслідок пожежі становлять близько 35 тисяч доларів, додав Вілкінс.

The Riverbird’s Nest – це громадський простір для відпочинку з дерев’яним будинком, який будували за 60 кілометрів на південь від Києва, біля села Витачів. Вілкінс запустив проєкт у липні разом з партнером, бельгійським підприємцем Філіппом д’Хав. Усі охочі могли взяти участь у краудфандингу й профінансувати половину витрат на будівництво, повна його вартість складала близько 56 тисяч євро. Після закінчення будівництва The Riverbird’s Nest планували здавати в оренду для відпочинку та проводити івенти.

Мешканці села Витачів не були проти будівництва громадського простору, запевняє Вілкінс, а навпаки, підтримували й добре ставилися до інвесторів. «Після розмов з багатьма жителями наше враження підтвердилося: те, що місцеві зруйнували наш котедж, малоймовірно. Особливо зараз, після пожежі, коли ми отримуємо від них величезну підтримку та співчуття», – пояснює він.

«Ми [інвестори The Riverbird’s Nest, Марк Вілкінс та Філіпп д’Хав] вважаємо, що спалили будинок ті, хто має через нас проблеми. Ми не можемо всього розголошувати зараз, адже триває розслідування. Та ми з Філіппом досить активні в Києві щодо нелегальних забудов і нелегальних приватизацій. І ми переконані, що ця атака здійснена стилі мафії 90-х. Це помста за нашу активістську діяльність проти незаконного будівництва», – прокоментував Вілкінс The Village Україна.

Додає, що The Riverbird’s Nest планують відновлювати. Багато друзів і знайомих Вілкінса, зокрема, мешканці Витачіва згодилися допомогти. «Відчуваємо підтримку й натхнення зараз завдяки людям навколо нас. Друзі закликають не здаватися! Тому вже зараз можу сказати, що ми будемо будувати новий The Riverbird’s Nest. І він буде ще кращим і міцнішим», – сказав Вілкінс The Village Україна.

The Crowdfunding Video for The Riverbird's Nest from Marc Wilkins on Vimeo.

Нова будівля матиме такий же самий розмір, та будувати її планують уже з використанням каменю.


Марк Вілкінс – швейцарський режисер, який жив у Берліні та Нью-Йорку, але в 2016 вирішив переїхати до Києва. Вілкінс є співзасновником галереї The Naked Room.

Раніше ми розповідали про ідею з реновації простору на Рейтарській від Вілкінса та партнерів.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Фото та обкладинка: Марк Вілкінс