Компанія Blue Origin, яка належить підприємцю Джеффу Безосу, подала до суду на американське космічне агентство NASA через контракт зі SpaceX, повідомляє The Verge.

У Blue Origin заявили, що таким чином намагаються урівноважити конкуренцію.

Окрім цього, компанія Безоса опублікувала інфографіку з критикою посадкового модуля SpaceX. У Blue Origin зазначили, що Starship ще жодного разу не виходила за орбіту, і SpaceX має використовувати тільки перевірені технології.

Джерело: Blue Origin

У квітні 2021 року NASA обрало саме SpaceX для співпраці в межах програми «Артеміда» (Artemis). Агентство планує відправити на Місяць кількох американських астронавтів (і чоловіків, і жінок), що проведуть там близько тижня. Компанія Маска повинна буде розробити посадковий модуль, який доставить їх на поверхню супутника і назад.

У травні NASA вирішило призупинити дію контракту щодо створення першого комерційного посадкового модуля для висадки людей на Місяць з компанією Ілона Маска SpaceX. 

Таке рішення ухвалили через скарги з боку компаній Blue Origin і Dynetics, які теж конкурували за участь у проєкті. Власник Blue Origin Джефф Безос заявив, що контракт, сума якого складає близько 2,9 мільярда доларів, розширює «монополістичний» контроль SpaceX над дослідженням космосу.

У липні Джефф Безос запропонував профінансувати американське космічне агентство NASA. В обмін він хоче отримати контракт, який дозволить його команді розробити посадковий модуль для програми Artemis. Безос заявив, що надасть агентству 2 мільярди доларів.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі