Більш як половину українського еспорту у 2022 році продали до країн ЄС, повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Вісім із десяти країн, до яких Україна експортувала товарів на найбільшу суму, – це країни Європейского Союзу.

Загалом у 2022-му Україна експортувала продукції на суму понад 44 мільярди доларів. Із них до Євросоюзу продали товарів на суму майже 28 мільярдів доларів, це дві третини (63%) від загальної вартості експорту.

Найбільшу експортну виручку Україні дала Польща, до якої продали товарів на 6,6 мільярдів доларів. За нею – Румунія (3,8 мільярдів доларів) та Туреччина (2,9 мільярдів).

Серед десятки країн, з яких Україна імпортувала найбільше товарів, досі є РФ, а найбільше товарів надійшло з Китаю – на 8,6 мільярдів доларів. Водночас у Мінінфраструктури кажуть, що вже у 2023-му Росія «зміститься на чорновик економічних звітів».

«Так, у десятці країн, які нам імпортували товари, є Росія. Але ми її вичавлюємо з поля зору і з числа тих, з ким раніше мали справи. У 2021 році країна-агресорка мала третє місце в рейтингу з імпорту. У 2022 за рахунок торгівлі в січні та лютому – 10 місце. У 2023-му вона має впасти під усі списки та рейтинги і зміститись аж на чорновик усіх економічних звітів», – написав Мустафа Найєм.

Зростання обсягів експорту до Європи зумовлене тим, що у 2022-му ЄС скасував мита на товари з України та запровадив «транспортний безвіз».

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


З усіх галузей українського експорту у 2022-му зросла лише сфера IT. Загалом за 11 місяців ІТ-сектор заробив на експорті $6,6 мільярда – на 7% більше, ніж за аналогічний період у 2021-му.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі