За пів року місто Орхус у Данії уникнуло близько 3000 сміттєвих баків, наповнених одноразовими стаканчиками, пише TheMayor.

У лютому в данськомі місті Орхус запустили ініціативу, в межах якої кав’ярні використовували багаторазові горнятка замість одноразових стаканчиків. Для закладів виготовили 40 тисяч багаторазових горняток у двох дизайнах. А в центрі міста розмістили близько 25 автоматів для їх повернення, за здане горня користувач може отримати п’ять крон (67 центів).

За пів року клієнти різних закладів повернули близько 300 000 горнят, які еквівалентні трьом тисячам сміттєвих баків. Крім того, під час аналізу двох тонн відходів, зібраних із міських сміттєвих баків під час одного зі травневих свят, знайшли викинутими лише чотири багаторазові стаканчики.

Орхус є другим містом за кількістю населення в Данії, у ньому проживає 336 тисяч осіб. У 2023 році з річки міста дістали сто тисяч одноразових кавових стаканчиків.

   

В Україні планують заборонити використання одноразового пластикового посуду й ватних паличок. Зараз напрацьовують законопроєкт у межах реалізації Директиви 2019/904, щоби зменшити вплив деякої пластикової продукції на довкілля. Згідно з ним хочуть поступово обмежити обіг пластику одноразового використання на території України.

ФОТО: AarhusKommune