Приблизно 36% опитаних підприємців вважають, що в умовах повномасштабного вторгнення стан їхнього бізнесу поліпшиться, ідеться дослідженні «Дія. Бізнес».

Фінансово-економічний стан підприємств

За результатами опитування 38% підприємців зазначили, що фінансово-економічний стан їхнього бізнесу середній, а 19% вважають його задовільним. 36% очікують на «суттєве фінансове поліпшення», а 32% відповіли, що ситуація, на їхню думку, залишиться стабільною.

Проблеми бізнесу

Власники й керівники підприємств виокремили сім основних проблем, які заважають відновлювати й розвивати економічну діяльність:

  • непрогнозованість розвитку ситуації в Україні й на внутрішньому ринку;
  • непередбачувані дії держави здатні погіршити стан компанії;
  • недостатня кількість платоспроможних клієнтів;
  • відсутність достатнього капіталу;
  • недостатня кількість кваліфікованих працівників;
  • високі податки й збори;
  • брак грантових програм, оголошених урядом.

Найбільшими проблемами у відносинах бізнесу з органами владами є блокування податкових накладних, відмова від бронювання призовників і затримки з логістикою на кордоні, ідеться в дослідженні.

Допомога підприємств Україні

Дані дослідження вказують, що понад 70% мікро-, малого й середнього підприємництва надають фінансову допомогу Збройним силам України й у середньому передають 3% свого обороту. Також підприємці підтримують своїх працівників і їхні сім’ї, організовують робочі місця для ВПО.

Дослідження проводили в межах проєкту Програми розвитку ООН «Підтримка України» протягом квітня-травня 2024 року. В опитуванні взяли участь 502 власники й CEO підприємств. 

   

У застосунку «Дія» запустили послугу для бізнесу «єПідприємець». У сервісі зібрали найважливіші послуги для бізнесу, кажуть у Мінцифри. Зокрема, підприємці можуть швидко оформити власний бізнес або змінити сферу діяльності.

Фото: «Дія Бізнес»