Міністерство внутрішніх справ України відсторонило шістьох посадовців керівної ланки напрямку матеріально-технічного забезпечення Головного управління Нацгвардії.

МВС призначило службове розслідування. Деталей справи не уточнили. Водночас Національне антикорупційне бюро другий день проводить обшуки у посадовців Нацгвардії, пише «Дзеркало тижня», посилаючись на джерела в правоохоронних органах.

Зокрема, з обшуками прийшли до 
  • командувача Нацгвардії бригадного генерала Олександра Півненка
  • директора департаменту логістики ГУ НГУ полковника Сергія Гриценка
  • директора департаменту логістики ГУ НГУ полковника Миколи Модлінського
  • заступника директора департаменту логістики – начальника управління автомобільної та бронетанкової техніки ГУ НГУ полковника Олександра Калатинця
  • начальника управління розквартирування і капбудівництва полковника Дениса Ганаза
  • начальника Центральної бази виробничо-технологічної комплектації НГУ полковника Володимира Федоровського

Також обшуки провели у службових приміщеннях Центральної бази забезпечення Головного управління Нацгвардії. За даними видання, обшуки проводять в межах справи, яку відкрили за трьома провадженнями:

  • привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (частина 5 статті 191 ККУ)
  • легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (частина 3 статті 209 ККУ)
  • прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (частина 3 та частина 4 статті 209 ККУ)
Чому прийшли з обшуками

За даними слідства, командувач Нацгвардії, змовившись з іншими посадовцями, міг отримати хабар у 190 мільйонів гривень. Підозрювані могли отримати кошти за сприяння у тендерах, замовником яких була Центральна база виробничо-технологічної комплектації Нацгвардії. Йдеться про отримання автівки Toyota RAV-4 2023 року та нежитлове приміщення у понад 70 м² в Києві, зазначає «Дзеркало тижня».

Крім того, обшуки в Гриценка, Калатинця та заступника командувача НГУ бригадного генерала Олександра Білоуса відбуваються за ще однією справою – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним, зловживаючи службовим становищем (частина 5 статті 191 ККУ) та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (частина 2 статті 209 ККУ).

Вказані посадовці могли розтратити 199 мільйонів гривень коштів Нацгвардії, за даними джерел медіа. Зокрема, фігурантів підозрюють у закупівлі за завищеними цінами гусеничних бронетранспортерів серії FV.

   

У квітні НАБУ і САП та викрили схему розкрадання держкоштів під час закупівлі Міноборони продуктів харчування для ЗСУ у 2022-2023 роках та оголосили підозри пʼятьом людям.