Ввозили основу для психотропів у дитячому харчуванні: СБУ та правоохоронці Польщі викрили наркосиндикат
Служба безпеки України разом з правоохоронцями Польщі ліквідували транснаціональний канал контрабанди в Україну прекурсорів для виготовлення та продажу важких психотропів.

Служба безпеки України
В обох країнах затримали десять учасників міжнародної наркогрупи, що переправляла до Запоріжжя оптові партії псевдоефедрину. Щомісячний «прибуток» фігурантів перевищував 100 тисяч доларів, за даними слідства.
За матеріалами справи, щоб приховати ввезення прекурсору до України, фігуранти ховали його у ємностях з дитячим харчуванням та кормом для тварин. Потім замасковані «посилки» вони доправляли своїм спільникам в Україні через рейсові автобуси або поштові сервіси.

Офіс генерального прокурора

Середня вага такої «передачі» становила пʼять кілограмів – це 50 тисяч пігулок заборонених препаратів, до складу яких входить прекурсор – псевдоефедрин. Після отримання контрабанди фігуранти збували частину «товару» через мережу дилерів.
Також прекурсори залишали у нарколабораторії на Дніпропетровщині, де із них виготовляли амфетамін. Шістьох фігурантів затримали на території ЄС, а ще чотирьох, разом з організатором угрупування, – у Запоріжжі та Кривому Розі.
Що відомо про фігурантів
Організаторами наркотрафіку виявились двоє братів із Запоріжжя. Один з них на початку 2022 року виїхав до ЄС, де сформував закордонне «крило» угрупування. Воно відповідало за контрабанду прекурсорів в Україну, за даними слідства.
Інший брат залишився у Запоріжжі, щоб координувати «імпорт» заборонених речовин та їхній продаж у різних регіонах України. Під час обшуків за місцями перебування фігурантів в Україні та ЄС виявили підготовлені до продажу прекурсори та вироблені з них психотропи, а також обладнання для синтезу наркотичних речовин. Наразі затриманим в Україні повідомили про підозру за чотирма статтями.
За якими статтями вручили підозри
- контрабанда прекурсорів (частина 3 статті 305 ККУ)
- незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (частина 3 статті 307 ККУ)
- незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів (частина 3 статті 311 ККУ)
- організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (частина 2 статті 317 ККУ)
Наразі фігуранти справи під вартою. Їм загрожує до 12 років увʼязнення з конфіскацією майна. Також вирішують питання щодо оголошення їм додаткової підозри за створення та участь у злочинній організації. Затриманих за кордоном фігурантів притягнули до відповідальності відповідно до законодавства країн ЄС.
У травні правоохоронці проводили понад 200 обшуків у межах спецоперації з ліквідації наркобізнесу в Україні. Правоохоронці документували факти виготовлення та збуту наркотиків у промислових масштабах. Також ліквідували нарколабораторії й склади з фасування «товару», серед якого альфа-PVP, амфетамін та мефедрон.