У Швейцарії запровадили обов’язкове маркування на продуктах про жорстоке поводження з тваринами
У Швейцарії на етикетках продуктів тваринного походження розміщуватимуть інформацію про жорстоке поводження з тваринами, пише Swissinfo.
На м’ясі, молоці, яйцях, фуа-грі розміщуватимуть інформацію про те, чи видаляли роги великій рогатій худобі та обрізали жаб'ячі лапки без анестезії, чи проводили кастрацію, купірували хвости, обрізали зуби без знеболення, чи годували примусово качок та гусей.
Примусове годування заборонено у Швейцарії понад 40 років, але в інших країнах ця практика все ще законна. Також це відповідь швейцарському уряду, який поки не підтримує заборону імпорту фуа-гра.
Маркувати продукти тваринного походження мають всі заклади, що їх пропонують, включаючи ресторани, малий бізнес та торговельні точки. Згідно з правилами самоконтролю, ці підприємства повинні визначати, чи підпадають їхні товари під вимогу декларування.
Впровадження такого маркування «підвищує прозорість для споживачів, дозволяє їм робити обґрунтовані покупки».
Також у країні заборонили імпорт хутра та хутряних виробів під час виробництва яких жорстоко поводилися з тваринами. Хутряні магазини, роздрібні продавці одягу та інтернет-продавці мають довести, що їх товар відповідає швейцарським стандартам добробуту тварин.
Раніше обов'язкове маркування хутра вимагало лише інформації про вид, походження та природу шкури. Проте у 2023 році влада виявила неправильне маркування приблизно у 60% перевірених торгових точок. Згідно з новими правилами, заборонені товари будуть вилучені з продажу, а порушників можуть притягнути до відповідальності.
У червні Європейський парламент схвалив законопроєкт, який встановить перші в історії ЄС мінімальні стандарти щодо розведення, утримання та поводження з котами і собаками.
Обкладинка: Ramsés Cervantes, Unsplash