OpenAI планує запустити власний браузер із вбудованим штучним інтелектом, пише Reuters.

Новий браузер працюватиме подібно до ChatGPT, але користувачі зможуть спілкуватися зі штучним інтелектом прямо в інтерфейсі браузера, не переходячи на окремі сайти. Наприклад, замість самостійного пошуку, користувач зможе дати команду AI-агенту, і він виконає завдання: забронює столик у ресторані або оформить покупку.

Навіщо це OpenAI

Браузер дасть OpenAI прямий доступ до даних про те, як користувачі поводяться в інтернеті. Це допоможе компанії покращувати свої AI-моделі та конкурувати з Google, який зараз збирає такі дані через свій браузер Chrome і використовує їх для рекламного бізнесу.

Новий браузер побудований на базі відкритого коду Chromium – того ж, що лежить в основі Google Chrome, Microsoft Edge й Opera. Це означає, що він буде сумісний із більшістю сучасних сайтів.

Запуск браузера очікується вже найближчими тижнями. OpenAI офіційно цю інформацію не коментує.

Конкуренція на ринку

Наразі Google Chrome – найпопулярніший браузер у світі, його використовують понад три мільярди людей, зазначають у Reuters. У ChatGPT – близько 500 мільйонів активних користувачів на тиждень.

На ринок AI-браузерів також виходять стартапи, як-от Perplexity з браузером Comet, Brave і The Browser Company, які вже пропонують подібні можливості: автоматичний пошук, підсумки з сайтів і виконання дій замість користувача.

   

OpenAI представила модель o3-pro, яку вже можна обрати у ChatGPT. o3-pro – нова версія моделі o3, яку OpenAI називає своєю найрозумнішою. Вона краще впорається зі складними запитами, зокрема в математиці, науці, програмуванні, бізнесі й освіті. o3-pro точніша, чіткіша і краще дотримується інструкцій, ніж попередні моделі, зазначили в компанії.

Обкладинка: Unsplash, Jonathan Kemper