ФОПи, яких мобілізували або підписали контракт на військову службу, тепер не сплачуватимуть податки та не подаватимуть звітність під час служби, повідомляє Державна податкова служба.

Їх звільнятимуть від сплати податків автоматично на підставі даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з першого числа місяця початку служби, але не раніше 24 лютого 2022 року.

Податки, які не сплачуватимуться: 

  • податок на доходи фізичних осіб
  • єдиний податок
  • військовий збір
  • ЄСВ, якщо ФОП не має найманих працівників

Що має зробити ФОП

Якщо інформація про мобілізацію, контракт або демобілізацію вже є в реєстрі, то заяву подавати не потрібно. Якщо даних у реєстрі немає, то можна подати заяву та копії документів, які це підтверджують, самостійно до податкової.

Як це працюватиме

Податкова не буде нараховувати авансові платежі з єдиного податку та військового збору на період мобілізації або дії контракту. Якщо такі суми нараховані, то їх анулюють.

Якщо ФОПа виключать з реєстру платників єдиного податку через несплату під час служби, то його поновлять автоматично. Крім того, якщо за період мобілізації платнику єдиного внеску нарахують штрафи – їх анулюють. 

У разі наявності найманих працівників, ФОП може уповноважити іншу особу виплачувати зарплату працівникам. ЄСВ у такому випадку нараховує уповноважена особа, а сплатити його ФОП зможе протягом 180 днів після демобілізації без штрафів. 

Подати звітність з ЄСВ ФОП зможе протягом 150 днів після демобілізації без штрафів і пені. У разі наявності порушень до початку служби або під час неї, то ФОПа звільнять від відповідальності у разі сплати порушень у встановлені строки після демобілізації. 

   

З початку 2025 року в Україні відкрили більше 81 тисячі ФОПів, при цьому понад 119 тисяч підприємців припинили свою діяльність, що на 44% більше у порівняні з 2024 роком.