Близько 60 детективів і слідчих із 23 країн розшукали вісьмох українських дітей, яких депортували росіяни, пише AD.

В операції з пошуку викрадених українських дітей брали участь слідчі, зокрема з Австралії, Німеччини, Нідерландів, Швеції, Великої Британії, США, а також шість неурядових організацій. Дітей розшукували за допомогою супутникових знімків, систем розпізнавання облич, геолокації й інших методів.

Щоб визначити місце перебування дітей, фахівці шукали інформацію у відкритих онлайн-джерелах. Наприклад, використали розширене розпізнавання облич для пошуку останніх зображень дітей, а спеціалісти змогли вказати геолокації, де їх фотографували. 

Детективи також встановили, що діти, яких викрали, були сиротами. Їх примусово вивезли на окуповані Росією території, а також використовували в цілях пропаганди. Інформацію про дітей передали українській владі.

Операцію провели з ініціативи нідерландської поліції і Європолу. Це був перший випадок, коли міжнародні фахівці співпрацювали для пошуку інформації про викрадення дітей в Україні, каже керівник відділу боротьби з міжнародними злочинами нідерландської поліції Вінсент Сіллессен.

 

Україна й Канада запустили Міжнародну коаліцію повернення українських дітей з Росії й тимчасово окупованих територій. Коаліція виявлятиме місцеперебування незаконно депортованих і примусово переміщених дітей, розроблятиме механізми повернення, а також буде учасником дипломатичних переговорів.

   

Як Росія викрадає українських дітей і як їх повертають на батьківщину? Редакція The Village Україна поспілкувалася з батьками, яким удалося повернути дітей із російського полону в Україну.

Фото: AD