«Тарілку» – будівлю Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації –  відновлять і створять там музей науки. Про це The Village Україна розповів власник ТРЦ Ocean Mall Вагіф Алієв.

Ми вкладаємо у «Тарілку» десятки мільйонів доларів, щоб її відновити. Коли її будували, не було метро, не було води. Зараз, через 60 років після будівництва, провели мережу метро і там піднімається вода.

Біля «Тарілки» навіть ходити не можна, тому що вона руйнується. Внизу вона зроблена на стрічковому фундаменті. Ми зараз маємо людей виселити, укріпити фундамент, який буде тримати будівлю. «Тарілка» буде  дуже красивою.

вагіф алієв, забудовник і власник ТРЦ Ocean Plaza та Ocean Mall

Над відновленням будівлі забудовники працюють спільно з архітектором «Тарілки» Флоріаном Юр’євим. За договором частина будівлі, розташована під «Тарілкою», передається в оренду інвестору. За це він відремонтує всю будівлю. Орендатором території зараз виступають власники ТРЦ Ocean Plaza та Ocean Mall.

У грудні минулого року архітектор Флоріан Юр’єв оприлюднив відкритий лист до уряду, в якому закликав зберегти будівлю та наголошував на потребі її реставрації.

Київська «Тарілка» на Либідській площі була збудована у 1971 році.

Фото: Ігор Тишенко/Forbes Україна; Обкладинка: Андрій Шурпенков