З 2019 року в Україні дозволять давати згоду на донорство після смерті
З 1 січня 2019 року повнолітнім дозволять письмово затверджувати своє бажання (чи небажання) стати донором або призначити уповноважену особу, яка зможе прийняти це рішення за нього після його смерті. Відповіlну постанову ухвалив уряд, повідомляють у міністерстві охорони здоров’я.
Рішення, бути чи не бути донором, людина може змінювати протягом усього життя. Після подання нової форми заяви, дія попередньої автоматично анулюється. Можна подавати необмежену кількість заяв.
До Єдиної державної інформаційної системи трансплантації буду вности:
- письмову згоду на донорство після смерті;
- письмову незгоду на донорство після смерті;
- заяву про відкликання попередньої згоди чи незгоди на посмертне донорство;
- заяву про призначення уповноваженого представника, який прийматиме рішення про донорство у разі смерті людини (має бути засвідчена підписом уповноваженого представника);
- заяву про відкликання уповноваженого представника;
- заяв про незгоду бути уповноваженим представником;
- заяву про згоду на прижиттєве донорство;
- заяву про відкликання згоди на прижиттєве донорство.
Заяви про рішення стати донором (або відмовитися) подаватимуть або лікарю медзакладу, що має здійснювати трансплантацію, або трансплант-координатору. Також такі заяви можна буде надати своєму сімейному лікарю чи терапевту. Згодом заяви передадуть до бази Уповноваженого органу з питань трансплантації, коли він почне роботу. У МОЗ обіцяють також дозволити подавати електронні заяви.
За даними МОЗ, щороку в Україні виконують близько 200 операцій з трансплантації. Нова дозвільна система має суттєво збільшити цей показник.
Коментарі
Підписатись