У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонують узаконити дистанційну роботу, гнучкий графік, а також унеможливити звільнення вагітних.

В Україні проведуть реформу зайнятості. «Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому – це кілька з тих ініціатив уряду, які ми пропонуємо закріпити законом», – розповів Милованов.

Деякі нововведення використовують на ринку праці, але не були підкріплені законодавчо, розповідають у міністерстві. Наприклад, регулювання виплат за лікарняними залишаються у такій самій редакції, як є сьогодні, а ось відпустку за власний рахунок можна буде взяти і на 30 днів, тоді як наразі – лише на 15 днів.

Нове законодавство більш надійно захищатиме від звільнення осіб з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок і тих, хто перебуває у декретних відпустках.

«Ми прагнемо ускладнити, а в ідеалі, взагалі унеможливити випадки, коли під умовою фіктивних реорганізацій компаній чи установ звільняють соціально незахищених осіб. Тож хочемо законодавчо захистити усіх працівників, а звільнення вагітних жінок зробити неможливим», – додав Милованов.