У Мінську, Києві та Вільнюсі знімають документальну стрічку про протести в Білорусі, повідомив Франак Вячорка – білоруський журналіст і радник опозиціонерки Світлани Тихановської.

«Уже два місяці британці знімають документальний фільм чи серіал про білоруські протести, що має вийти на Netflix», – сказав Вячорка.

Герої стрічки – протестувальники, Координаційна рада та Світлана Тихановська.

За словами Вячорки, деяких членів знімальної групи вже затримували.


 З 9 серпня в Білорусі тривають протести проти фальсифікації виборів і насильства щодо мирних демонстрантів. Учасники вимагають відставки Олександра Лукашенка. У перші дні протестів поліція затримала майже 7 тисяч протестувальників, понад 200 людей отримали травми, п’ятеро загинули.

 Євросоюз не визнав результати президентських виборів у Білорусі та засудив насильство щодо протестувальників. А Верховна Рада підтримала введення санкцій проти Білорусі.

 Через нестабільну політичну ситуацію IT-компанії почали вивозити своїх працівників із Білорусі (затримання ІТ-спеціалістів і тривалі відключення інтернету – це ризик для бізнесу). 4 жовтня Україна спростила в’їзд і працевлаштування для ІТ-фахівців із Білорусі.

 У Києві фз серпня відбулась низка акцій солідарності з білоруським народом. А на фасад КМДА вішали біло-червоно-білий прапор.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Фото: Яна Сич