Міністерство оборони України пропонує для розгляду скорочений список професій і спеціальностей для жінок, які мають стати на військовий облік.

У списку хочуть залишити 14 спеціальностей та 6 професій, споріднених із сотнею військово-облікових спеціальностей. У Міноборони кажуть, що йдеться про професії у сфері медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту.

«Логіка нового варіанту наступна: за допомоги військового обліку ми повинні не тільки забезпечувати поточні потреби війська, але й дбати про розвиток Збройних Сил. У наказі ми затверджуємо не усі спеціальності, які нам колись теоретично можуть знадобитися, а тільки ті, що наші військові вважають актуальними в осяжній перспективі [...]» – каже міністр оборони України Олексій Резніков.

За його словами, у Міноборони наразі працюють над вдосконаленням процесу постановки на облік. «Усе, що можна перевести в цифру, підтягнути з реєстрів, зробити дистанційно – буде зроблено», – зазначає Резніков.

Остаточний перелік затвердять після отримання погоджень від МВС, СБУ та Служби зовнішньої розвідки України. Водночас Генеральний Штаб ЗСУ зможе вносити зміни до цього переліку.


У грудні 2021-го в Україні ввели військовий облік для жінок більше 100 професій. До переліку потрапили, зокрема, програмістки, архітекторки, інженерки, маркетологині, журналістки, фотографки й операторки, менеджерки, музикантки, фінансистки, психологині, соціологині, історикині, юристки, спеціалістки зі сфери готельно-ресторанного бізнесу.

Повідомляли, що жінки, які підпадають під наказ №313, повинні стати на облік протягом 2022 року. Для цього просили подати до місцевого військкомату заяву та документи.

Пізніше в ЗСУ заявили, що у 2022 році на військовий облік можна буде стати онлайн.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

обкладинка: Міністерство оборони України