У Львові створюють безоплатний велопрокат «Ровер.рент» для переселенців, пише «Хмарочос». У межах проєкту організатори планують зібрати 2000 велосипедів та обладнати 20 кілометрів тактичних велосмуг.

Офіційно зареєстровані у Львові переселенці зможуть безкоштовно взяти велосипед на одній зі станцій прокату. Транспорт потрібно буде повернути на станцію до початку комендантської години.

Загалом планують створити десять станцій у місцях, де проживають переселенці, і локаціях, які їм потрібно відвідувати. Станції будуть з’єднані мережею тактичних велосмуг.

Велосипеди збирають у Копенгагені. Для цього команда проєкту разом із данським урбаністом Мікаелем Колвіллом-Андерсеном запустили благодійну кампанію Bikes4Ukraine, у межах якої охочі можуть віддати свої велосипеди або пожертвувати кошти на доставку транспорту у Львів та обладнання для велосмуг.

Загалом на втілення проєкту потрібні 2 мільйони данських крон, тобто 8,5 мільйона гривень. Велосипеди мають прибути у Львів на початку липня.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Від початку повномасштабного вторгнення рф у Львові оселилося більше як 200 тисяч переселенців, багато з них прибули на власних автівках. «Це тисячі додаткових машин, які заблокували міські вулиці. Громадський транспорт переповнений і не справляється з надлишком людей», – пише команда проєкту про причини запуску. 

Окрім того, в Україні з’явилася проблема з дефіцитом пального. Редакція The Village Україна розбиралася, чи стане в Києві менше машин через війну і як місто могло б скористатися ситуацією, щоб розвивати інші, більш сталі види мобільності: громадський транспорт і легкий персональний (велосипеди й самокати).

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі