Довкола будинку Маліна на Тургенєвській, 22, знову встановили незаконний будівельний паркан, повідомляє активіст і куратор «Печерських котиків» Дмитро Перов.

На його думку, забудовник укотре намагається знищити історичну будівлю. 

Садибу вже намагалися демонтувати після повномасштабного вторгнення росії, розібрали стіну й завезли будівельні матеріали.

Після цього місцеві активісти зібрали понад 300 підписів для надання будинку повноцінного охоронного статусу пам’ятки.

«Оскільки в період з 1911 по 1916 роки тут проживала сімʼя заможних міщан Зеленських, ми направили відповідне звернення й до Володимира Зеленського», – зазначив Дмитро Перов.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Садиба Маліна розташована в Києві на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890-й. У ній із 1911 до 1915 року проживала сім’я заможних міщан Зеленських.

За даними активістів, демонтажні роботи на території садиби розпочали наприкінці липня 2021 року та продовжили в серпні, попри припис департаменту міського благоустрою, який забороняв будівельні роботи, поки забудовник не покаже необхідні дозволи.

На початку вересня 2021 року до будинку привезли важку техніку. Після повідомлень про можливе знесення КМДА відправила до садиби інспекції департаменту охорони культурної спадщини та департаменту міського благоустрою, які зупинили будівельні роботи.

Київська міська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного демонтажу історичного будинку.

Садиба Маліна не має охоронного статусу, проте із 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради. Київрада мала ввести мораторій на реконструкцію цих будівель, але, як з’ясувалося, вирішила тільки «рекомендувати» власникам утриматися від реконструкції або нового будівництва на місці цих споруд.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

обкладинка та фото: Дмитро Перов