Архітектори Сергій Дербін і Олексій Ятін із Дніпра розробили вуличний модуль-укриття Dot.

Модуль виготовляють із бетону. Він захищає від:

  • Стрілецької зброї
  • БТР (якщо встановити відповідно до інструкції).
  • Гранатомету.
  • Уламків снарядів.

Розробники вже налагодили виробництво в Дніпрі, відлили понад 30 виробів. Із них 20 придбало місто Дніпро, решту – інші замовники, розповіли Сергій Дербін і Олексій Ятін «Укрінформу».

Фото з виробництва

Виготовити такий модуль можна за пʼять днів. Базова модель коштує 197 тисяч гривень. Модель із броньованими дверима та вікнами – 237 тисяч гривень.

Можна замовити модуль з різними принтами (у пікселі, в стилі Петриківки) або без.

Варіанти принтів

Всередині можуть розміщуватися до чотирьох осіб. Там є місце, щоб сісти й навіть лягти, кажуть розробники.

Модуль важить 12 тонн, що дозволяє його доставляти неспеціалізованим транспортом. Має висоту 2,5 метри, загальну площу – близько 3 квадратні метри.

Dot розробляли передусім для захисту військових на блокпостах, біля адміністративних та інфраструктурних будівель, мостів та стратегічних об’єктів. Утім, за словами архітекторів, такі укриття підійдуть і для захисту перехожих.

«Захист 3-4 людей – це, можливо, для блокпосту цілком достатньо. А от для зупинки громадського транспорту – очевидно, мало. Тож перше, що ми б порадили, це розробити проєкти, які могли б прийняти людей вдвоє, а то й втроє більше», – зазначили розробники.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


У Харкові та Кропивницькому планують облаштувати укриття на зупинках громадського транспорту. Таке ж рішення можуть ухвалити і в Києві.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Фото: Dot