Більше половини українців заощаджують під час повномасштабної війни, але не через відсутність грошей
Більше половини українців (53%) заощаджують під час повномасштабної війни, свідчить дослідження Kantar.
Лише одна третина опитаних може собі дозволити каву в кав’ярні, а одна шоста – придбання нового одягу. Але здебільшого не через те, що не мають грошей, а через те, що не готові витратити їх на каву чи одяг, зазначає Асоціація ритейлерів України.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/S2hT0_JLFWl7CFWqFG3WAw.png)
Українці під час повномасштабної війни відмовляються від «ритуалів» мирного життя, але компенсують це більшими витратами на базові продукти харчування (72%) і комунальні послуги (58%). Водночас панічних настроїв у споживчій поведінці не фіксують.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/xrBJQJDZ2EznsZG8enmd_g.png)
Більше половини (61%) економлять на розвагах і відпочинку, 56% – на спорті, 52% – на красі (перукар чи косметолог). Половина опитаних обмежує себе в захопленнях і хобі (50%), одязі (44%), освіті й навчанні (31%).
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/ogIT5yPDAmn3uZvqYUnMUA.png)
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Ми також розповідали, що українці найчастіше купують онлайн за пів року повномасштабної війни.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі
Коментарі
Підписатись