З 1 листопада відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів почне здійснюватися за електронним рецептом, повідомляє МОЗ.

Ідеться про лікарські засоби, обіг яких є суворо обмеженим на державному рівні. Нині ці препарати можна придбати в аптеці виключно за рецептом на спеціальному бланку форми № 3. Електрониий рецепт впровадили для поліпшення доступу до цих ліків, а також посилення контролю за їхнім обігом в Україні.

Отримати електронний рецепт на наркотичний (психотропний) лікарський засіб можна на прийомі в лікаря, що відповідає за лікування. Це може бути як сімейний лікар, так і вузькопрофільний спеціаліст: хірург, онколог чи невролог. Утім, якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ (електронною системою) або є технічні труднощі, пов’язані з відсутністю електроенергії тощо, на перехідному періоді він зможе виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному рецептурному бланку.

Для отримання електронного рецепта потрібно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоровʼя. Але не обов’язково мати декларацію із сімейним лікарем.

З випискою електронного рецепта пацієнту надійде смс із номером електронного рецепта й унікальним кодом підтвердження, які необхідно повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів, призначених за рецептом. Термін дії такого рецепта становить 10 днів від дня його виписування.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


У медичній практиці наркотичні ліки застосовуються для знеболення больових симптомів у пацієнтів, які проходять складне лікування. До прикладу, для пацієнтів з онкологічними захворюваннях, тяжкими травмами, серцево-судинними захворюваннями, а також під час надання паліативної допомоги.


Отримати наркотичний лікарський препарат за рецептом, як і раніше, можна в тій аптеці, яка має відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі