Більше третини опитаних киян (33%) перейшли на українську під час повномасштабної війни, свідчать результати опитування в застосунку «Київ Цифровий».

Водночас майже половина (46%) відповіли, що давно спілкуються українською. 13% опитаних зазначили, що розмовляють російською.

Якою мовою спілкуються під час навчання, роботи й удома

Українську називають рідною 86% опитаних, водночас 12% кажуть, що їхня рідна мова – російська.

Під час роботи третина опитаних спілкується одночасно українською й російською (30%), 60% – повністю українською. Під час навчання цей відсоток вищий (12% спілкуються й українською, і російською, а 81% лише українською). Щодо спілкування вдома, то майже половина (47%) обирає українську, а більше третини користуються в побуті двома мовами (37%).

Що заважає перейти на українську й найбільше допомагає це зробити

Майже половині (47%) перейти на українську заважає звичка. Майже чверть опитаних (24%) відзначили, що українську культуру недостатньо популяризують у суспільстві, а ще 21% сказали про особисті страхи й невпевненість.

Найкраще допомагає почати спілкування українською українськомовне оточення – так вважають 79% опитаних. 11% відповіли, що допомагають кіно, музика й культурні заходи, і лише 4% відзначили, що допомогою можуть бути мовні закони.

Більшість опитаних (89%) не відвідували розмовні клуби, щоб поліпшити свою українську мову, хоча такі розмовні клуби називають найзручнішим форматом вивчення (33%). Як зручний формат також обрали мовні курси онлайн чи офлайн (28% і 14% відповідно), а також зустрічі з мовними експертами (15%) і письменниками (11%).

Загалом рівень своєї мови українці оцінюють високо. Майже половина (48%) сказали, що роблять незначні помилки, а 43% вважають, що спілкуються вільно.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Опитування про розвиток української мови запустили в застосунку «Київ Цифровий» 17 січня. Його роблять для того, щоб дізнатися про реальний стан використання української мови в Києві й оцінити потреби окремих цільових аудиторій. Так хочуть визначити інструменти, за допомогою яких місто може запропонувати всім охочим вивчати українську й створити Мовну концепцію Києва.


The Village Україна зібрали 10 застосунків, які допоможуть вчити й удосконалювати українську мову.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі