Майже третина українців (31,8%) узагалі не володіє іноземними мовами, свідчить опитування КМІС.

При аналізі не враховували російську мову, лише англійську, польську, турецьку, угорську, іспанську, французьку й німецьку.

За десятибальною шкалою українці демонструють аудіювання на 3, комунікацію на 2,89 балів, письмо – на 2,73, а читання – на 3, 29, підрахували дослідники.

Більшість опитаних (68%) мають певні знання принаймні з однієї мови, але ці знання не є глибокими. Половина з них (51%) мають деякі знання англійської, але лише 23% можуть читати, писати й спілкуватися англійською на побутовому й професійному рівнях. Майже третина, 29%, вивчали англійську лише в навчальних закладах і не вдавалися до самоосвіти.

Найчастіше англійською слухають пісні (56%), читають інструкції, рекламу й меню (55%), статті в Інтернеті (54%), дивляться відео (52%). Здебільшого це епізодичний досвід і відбувається рідше, ніж раз на місяць. У професійній діяльності англійську використовують 19% опитаних.

Більше половини (56%) мають бажання підвищувати свій рівень знання іноземної мови, але 61% стверджують, що в них немає потреби у знанні іноземної мови для професійної діяльності.

Найбільшими стимулами для вивчення англійської називають більші можливості подорожування (43%), цікавість до вивчення іноземних мов (36%), більш різноманітне дозвілля (33%) і можливість працювати в міжнародних компаніях (31%).

Серед головних бар’єрів для вивчення – брак часу (38%), наявність більш важливих життєвих пріоритетів (34%), відсутність фінансів (33%) і нестача мотивації (31%).

Переважна частина респондентів поділяють думку, що вивчати іноземні мови потрібно в молодому віці, зокрема більшість (63%) вважають, що треба починати вчити іноземну мову у віці 5-7 років.

Кожна друга дитина вивчає англійську в навчальному закладі, 27% вивчають її додатково, а 22% не вивчають узагалі. Майже всі батьки (93%) бажають, щоби їхня дитина підвищувала рівень англійської.

Опитування проводили в грудні 2022 року та січні 2023 року на запит Мінцифри за підтримки USAID методом онлайн-інтерв'ю серед двох тисяч повнолітніх респондентів.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Українці стали активніше вивчати англійську мову через повномасштабне вторгнення Росії, а рівень володіння нею суттєво покращився згідно з міжнародним рейтингом EF English Proficiency Index.


Також більшість вакансій вимагають знання англійської, але лише 5% опитаних її знають, свідчить опитування платформи Robota.ua.


Мінкульт працює над законопроєктом, який дозволить надати англійській мові особливого статусу в Україні – мови міжнародного спілкування.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі