Жіночі купе запровадять в експериментальному режимі на кількох маршрутах далекого сполучення, повідомили в «Укрзалізниці».

Їх тестуватимуть упродовж декількох місяців, після чого разом із громадою й фахівцями ухвалюватимуть рішення щодо масштабування. Це залежатиме від попиту й відгуків, кажуть в УЗ.

До жіночих купе допускатимуть, зокрема, і трансжінок, і мам із дітьми віком до 6 років будь-якої статі, водночас «цей діалог ще відкритий», відзначив керівник з комунікацій і маркетингу пасажирського напряму «Укрзалізниці» Олександр Шевченко.

На першому етапі купити квитки в жіночі купе можна буде лише в застосунку «Укрзалізниці». Такі місця продаватимуть без додаткової плати.

У 2010 році компанія вже запроваджувала таку послугу, але вона не мала попиту, адже була доступною тільки в касах, відзначили в УЗ.

До ідеї впровадження жіночих купе повернулися 2021 році, розповідає Олександр Шевченко. Упродовж кількох місяців в УЗ працювали над розвитком мобільного застосунку, щоб можна було додати нову опцію.

«Ми розуміємо, що жіночі купе не панацея, а лише тимчасовий посилювальний елемент у комплексі рішень, які лікуватимуть корінь проблеми [домагань]. А проблема глибша й потребує системної сексуальної освіти на національному рівні, розмежування понять мужності й агресії у виховному процесі (коли сила не трансформується у вседозволеність), а також реформ судової системи», – додав Шевченко.

У потягах також розвиватимуть комплекс заходів із тривожними кнопками й сигналізацією в купе, відеоспостереженням, посиленим патрулюванням і «невідворотним покаранням за будь-який доведений прояв домагань», кажуть в «Укрзалізниці».

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Петицію із вимогою запровадити окремі вагони для жінок і чоловіків у потягах «Укрзалізниці» зареєстрували в травні 2023-го. Автори петиції пропонують додати принаймні по одному роздільному вагону на довгих рейсах, які перебувають у дорозі довше як шість годин.

У Європі окремі жіночі вагони в потягах існують, зокрема в Чехії й Німеччині.

Критики такого підходу кажуть, що таке розділення, навпаки, нормалізує насильство, а жінок, які не користуються жіночими вагонами, сприйматимуть як відкритих для сексуального контакту.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі