По міжнародній трасі зі Львова до Жовкви прокладуть суцільну велодоріжку через Куликів, повідомляє «Львівська громада. Агломерація».

Маршрут також хочуть подовжити до Рави-Руської, відповідні переговори ведуть з міністерством інфраструктури. Якщо її продовжать, це дозволить інтегрувати велодоріжку до європейської мережі велосипедних сполучень, кажуть в управлінні вуличної інфраструктури ЛМР.

Велодоріжкою користуватимуться кілька десятків тисяч людей, прогнозують у Львівській міськраді. За результатами опитування КМІС на замовлення Ради Європи, яке провели вже під час повномасштабної війни, п'ята частина населення готові регулярно їздити на роботу на велосипедах або електросамокатах цим шляхом. Це має розвантажити дорогу й виїзди зі Львова.

Фото: Львівська громада. Агломерація

За проєктом велодоріжка мала проходити лише через населені пункти, але громади Львова й області наполягли на створенні суцільної велодоріжки. 

Для Жовкви й навколишніх громад будівництво велодоріжки має стратегічне значення, вважає голова Жовківської громади Олег Вольський. З початку року в Жовківській громаді відбулося два чемпіонати України з велоспорту, на які приїздили спортсмени з усієї України.

Будуватимуть велодоріжку в межах реконструкції міжнародної траси М-09. Її замовила Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області. Фінансуватиме проєкт Європейський банк реконструкції та розвитку. У Малехові майбутня велосипедна смуга з’єднуватиметься з велодоріжками Львова.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Залізничну колію від Рави-Руської до Львова почнуть прокладати у 2023 році. Ідеться про прокладання колії до залізничної станції в Брюховичах. У 2022 році реалізували перший етап проєкту – на переході Рава-Руська – Хребенне.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі