Верховний суд повернув громаді міста дві ділянки на Микільській слобідці. Це остаточне рішення, яке не підлягає оскарженню. Судова справа тривала з 2019 року.

Суд відмовив в оренді двох комунальних ділянок забудовнику, який планував будівництво 25-поверхового ЖК Sundance у межах парку «Микільська слобідка», що на березі Дніпра. Це територія площею близько пʼяти гектарів, кажуть у ГО «Микільська слобідка».

   

На березі Дніпра, за адресою Микільсько-Слобідська, 7/9, забудовник планував звести три 25-поверхових будинки (ЖК Sundance). Проти будівництва виступали місцеві жителі. Будівництво заморозили через судові позови й кримінальні провадження, на земельну ділянку накладали арешт.

У серпні 2021 року будівництво поновили, на ділянку заїхала будівельна техніка. Місцеві жителі знову вийшли на протести. На їхню вимогу комунальні служби привезли бетонні блоки, щоби перекрити проїзд для техніки. Будівництво призупинили, 30 серпня паркан демонтували.

1 вересня 2021 року Київрада виділила три ділянки загальною площею у 5,3 гектара для парку на Микільській Слобідці. Землі передали на баланс КО «Київзеленбуд». За даними Київради, ідеться про територію вздовж Русанівської протоки від проспекту Броварського до вулиці 2-ої Садової й вулиці Микільсько-Слобідської, 7–9.

Ось який вигляд матиме парк уздовж Микільської Слобідки. Концепт розробляла українська команда SBM Studio, яка також спроєктувала «Саржин Яр» у Харкові й проєкти Києві й Дніпрі.

обкладинка й фото: Олена Фатєєва