Тимчасовий захист для українців у Європі продовжили до 4 березня 2025 року, таке рішення ухвалили під час засідання Ради ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ.

«ЄС підтримуватиме український народ стільки, скільки буде потрібно. Продовження статусу захисту дає певність понад 4 мільйонам біженців, які знайшли безпечний притулок у ЄС», – заявив в.о. міністра внутрішніх справ Іспанії Фернандо Гранде-Марласка Гомес.

Тимчасовий захист передбачає негайне забезпечення захисту переміщеним особам, які не можуть повернутися додому. Це спрямовано зменшити навантаження на національні системи прийому біженців та можливість користуватися однаковими правами в межах ЄС. Ці права включають у себе можливість отримувати житло, доступ до ринку праці, медичну та соціальну підтримку, а також освіту для дітей.

   

Майже кожен п’ятий біженець вагається, повертатися в Україну чи залишатися за кордоном. Половина українських біженців (49%), які переїхали після початку повномасштабної війни, не хотіли б жити за кордоном. Серед тих, хто переїхав у Європу ще до повномасштабного вторгнення, таких 40%.