Кабмін вніс до парламенту законопроєкт про мобілізацію. Що він передбачає
Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради проєкт закону про «удосконалення окремих питань мобілізації» й посилення відповідальності за військові прапорушення, повідомляє представник Кабміну в парламенті Тарас Мельничук.
Що передбачає законопроєкт?
- зміну призовного віку з 27 на 25 років;
- вилучення поняття «обмежена придатність»;
- скасування строкової служби. Усіх «строковиків» переведуть у запас, призвати їх до служби можна буде лише за шість місяців після звільненя зі строкової служби;
- замість строкової служби пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
- право звільнитися від військової служби для мобілізованих, які прослужили 36 місяців;
- відпочинок не менш ніж два місяці для військових, які безперервно залучені до бойових дій протягом шести місяців;
- надання органам місцевого самоврядування повноважень «сприяти й допомагати» мобілізації;
Повістки пропонують надсилати в електронному кабінеті призовника чи резервіста або ж на електронну пошту. Крім того, хочуть, щоб повістки вручали особисто за місцем проживання, місцем роботи і в громадських місцях представники ТЦК й поліціянти.
Військовозобовʼязаних і резервістів, які вчасно не прибули до військових частин, пропонують вносити до Єдиного реєстру боржників. Законопроєкт передбачає для них певні обмеження:
- заборона виїзду за кордон;
- заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
- обмеження права на керування власним транспортом й отримання посвідчення водія;
- обмеження права на користування й розпорядження коштами й іншими цінностями;
- відмова в укладенні кредитних договорів і договорів позик;
- призупинення отримання пільг і послуг від держави.
Законопроєкт про посилення відповідальності за військові правопорушення передбачає:
- штраф від 8500 до 17 000 гривень за порушення призовниками, військовозобовʼязаними й резервістами правил військового обліку;
- за порушення законодавства про оборону, військову службу й мобілізацію – штраф від 25 500 до 34 000 гривень. Для посадовців сума ще більша – від 34 000 до 85 000 гривень.
Утім, за порушення під час воєнного стану пропонують збільшувати суми штрафів: від 34 000 до 51 000 гривень для всіх громадян і від 153 000 до 204 000 тисяч для посадовців.
UPD. Пізніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів в ефірі телемарафону, що військове командування сформувало цифру 450–500 тисяч мобілізованих на весь 2024 рік. Ідеться про формування нових військових частин і поповнення втрат, які Україна може понести в наступному році. Крім того, Залужний підтримав виключення терміну «обмежено придатний».
Коментарі
Підписатись