У Львові знищили мозаїку на одному з корпусів Львівської кераміко-скульптурної фабрики.

Забудовник зніс один з корпусів Львівської кераміко-скульптурної фабрики разом з мозаїкою, розташованою на ньому. «Руйнування монументальної спадщини у Львові стає систематичним. Зокрема, знищується і кераміко-скульптурна фабрика, яка мала би стати культурним осередком», – зазначають активісти.

Також активісти зазначають, що панно на фасаді стадіону спортивного клубу армії («СКА»), яке пошкодили представники Університету безпеки життєдіяльності, досі не повернули місту. Львівська міська рада домовилась з університетом про те, що мозаїку відновлять, однак станом на травень 2024 року роботи не починали проводити.

Активісти закликають Львівську міську раду встановити терміни відновлення мозаїки на СКА та запровадити «справедливі покарання» за нищення творів українських художників.

Крім того, керамічне панно «Збір винограду» на вулиці Погулянка, 26 розташоване на території планової забудови. У 2019 році Львівська міська рада планувала взяти мозаїку під охорону та перенести її до музею «Територія терору», проте відповідних дій не виконали, додають активісти.

 

У січні Львівська міська рада повідомляла, що знищену мозаїку «Інформаційний простір» відновлять за допомогою 3D-сканування. Мозаїка була розташована в приватному приміщенні компанії «Торгпрес». Її мають відновити на другому поверсі будівлі, а збережений малюнок перенесуть на нову стіну за допомогою 3D-сканування. Розпочати викладення самої мозаїки планують улітку.