Рух потягів між станціями «Деміївська» та «Либідська» планують запустити на початку осені, повідомив в.о. начальника метрополітену Віктор Вигівський, передає «Суспільне».

Наразі фахівці дійшли до фінальної стадії робіт у котловані, зокрема демонтували верхню частину тунелю і почали демонтаж останніх елементів його споруди. Потім планують розпочати монтаж нового монолітного тунелю.

Зараз ще проводять роботи усередині тунелю та прилеглих ділянок (27 метрів з одного боку і 25 – з іншого), а також підсилення тунелю по периметру. Ремонті роботи планують завершити до кінця літа, після чого потрібно буде провести тестові пуски руху поїздів. 

Вигівський зазначає, що зараз усі складні роботи завершили, а основним завданням було забезпечити роботу в самому котловані, не допустити винесення піску в котлован і доступу води.

   

Через підтоплення перегінного тунелю з 9 грудня закрили ділянку між станціями метро «Деміївська» й «Либідська». Кияни можуть скористатися альтернативним транспортом: влада запустила дублювальні наземні маршрути, а також «човниковий» рух потягів.

Ремонт метро триватиме щонайменше пів року. Рух потягів на шести станціях синьої гілки метро обіцяли відновити влітку. Тунель між станціями метро частково розкрили у квітні 2024 року, щоб прискорити роботи.

Група компаній «Автострада» завершила демонтаж аварійної ділянки між станціями метро «Деміївська» й «Либідська» та почала укріплення старого тунелю залізобетонною «сорочкою».

Обкладинка: Максим Шкіль, Павло Авдокушин