Памʼяткою від UNICEF і ДСНС про те, що робити, якщо опинилися під завалами самі або з дитиною, поділилася психологиня Світлана Ройз після масштабної ракетної атаки на Київ.

Інструкція

  • кликати на допомогу. За можливості потрібно телефонувати 101;

Намагайтеся не ворушитися, щоб не погіршити ситуацію. Під час розбору завалів рятувальники періодично оголошують «хвилину тиші». У цей час треба якомога голосніше кликати на допомогу. Також можна свистіти, світити ліхтариком або телефоном, стукати по батареях, трубах.

  • не можна користуватися запальничками або сірниками. Це може спричинити вибух;

Щоб уникнути переохолодження, краще розтирати кінцівки. За можливості чимось накритися.

  • Якщо завалило невеликими предметами, обережно звільніть простір навколо себе. Намагайтеся не зачепити те, на чому тримається завал;
  • Огляньте себе й людей довкола. Якщо в когось є поранення, треба накласти пов’язку з доступної тканини, щоб спинити кров.

Якщо дитина опинилась під завалами сама

  1. Спершу треба перевірити, чи дитина притомна. Також можна запитати, чи їй не боляче, чи може ворушити руками й ногами;

  2. Фахівці радять допомогти дитині заспокоїтися. За змоги треба взяти її за руку, попросити дихати разом із вами. Варто робити глибокі й повільні вдихи й видихи;

  3. Варто постійно підтримувати зв’язок із дитиною: можна розповідати історії, згадувати радісні моменти. Радять запевнити, що допомога обовʼязково прийде. 

   

Армія РФ масовано обстріляла Київ вранці 8 липня. Загалом пошкодження зафіксували в семи районах Києва. Російські ракети влучили в дитячу лікарню «Охматдит». Під час повторного обстрілу також пошкодили будівлю медцентру «Ісіда». Унаслідок обстрілу в Києві постраждали 82 людини, загинули 22 особи, з них – лікарка «Охматдиту». 9 липня в Києві оголосили День жалоби.

обкладинка й фото: ДСНС, UNICEF