Верховний Суд визнав законним руйнування садиби Маліна, що на вулиці Кониського, повідомляє активіст Дмитро Перов.

Попри те, що будівля отримала статус памʼятки історії та архітектури, суд визнав обмеження на реконструкцію садиби й видачу містобудівних умов. Хоча єдиний дозволений вид робіт на памʼятках – реставрація.

«Суд своїм рішенням відхивив касаційні скарги Київської міської прокуратури й ГО «Спадщина» щодо збереження й захисту садиби Маліна», – каже Перов.

Садибу Маліна незаконно знесли в липні 2024 року. Тоді адвокат забудовника посилався на видані містобудівні умови, як на підставу демонтажу будівлі до фундаменту, зазначає Перов.

«Після руйнування чергової історичної памʼятки під стіни КМДА вийшло більше тисячі людей. Це стало одним із наймасовіших протестів на захист і збереження культурної спадщини за час повномасштабного вторгнення», – додає активіст.

UPD. КМДА заявляє, що потрібно відновити садибу Маліна. Також зазначає, що улітку 2024 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА і власники садиби підписали меморандум про відновлення будівлі, за яким власники повинні відновити садибу за власні кошти. Наразі погодили передпроєктну документацію, планують дослідити стан будівлі й розробити науково-проєктну документацію для майбутньої реставрації, кажуть у КМДА.

   

  • Садиба Маліна розташована в Києві, на вулиці Олександра Кониського, 22 (раніше – Тургенєвській). Роком побудови вважається 1890-й. У ній із 1911 до 1915 року проживала сім’я заможних міщан Зеленських.
  • Історія боротьби за садибу триває ще з липня 2021 року, коли на її території почали проводити демонтажні роботи. А 19 липня 2024 року історичну будівлю незаконно знесли.
  • У серпні журналісти «Слідство.Інфо» виявили, що знесену садибу Маліна можуть не відновлювати й ніхто не понесе за це покарання.
  • Про перший демонтаж, будівельні роботи під час комендантської години, звинувачення в порушенні закону про дерусифікацію й мабутнє садиби читайте тут.

Фото: Дмитро Перов