Київ отримав двоповерховий автобус від Берліна, який пристосований для людей з інвалідністю, повідомляє КМДА.

З наступного року автобус хочуть використовувати для екскурсій Києвом і реабілітаційних проєктів для військових. У 2022 році Київ уже отримував від Берліна чотири екскурсійні автобуси. Їх мають дообладнати і з 2025 року також запустити на екскурсійні маршрути, які визначить управління туризму та промоцій КМДА.

Загалом за час повномасштабної війни Києву передали понад 100 пасажирських автобусів. Більшість із них працює на маршрутах столиці, зазначають у КМДА.

У спільноті «Пасажити Києва» вважають, що КМДА «хибно називає ще один двоповерховий автобус екскурсійним». На їхню думку, він призначений саме для регулярних перевезень: це видно з наявності кнопок у салоні й інформації, що цей автобус працював на 200 маршрутах у Берліні.

«Отже, маємо 4+1 даблдекери, які стоятимуть під парканом до кращих екскурсійних часів. Допускаємо, щоб зараз не возити пасажирів, а поставити автобуси під паркан, їх умисно називають екскурсійними. Також дивно читати акцент про інклюзивність автобусу зі сходами», – додають у спільноті.

   

  • У лютому 2023 року повідомляли, що двоповерхові автобуси, які подарував Києву Берлін, довго вводять в експлуатацію через технічні характеристики транспорту й вибір «найбільш оптимального маршруту курсування». На це можуть вплинути можливості таких автобусів заїжджати на транспортні розв’язки й проїжджати під усіма мостами.
  • Ми зібрали поради, як організувати поїздку пасажирам, які відчувають труднощі з пересуванням в барʼєрному просторі – на громадському транспорті, таксі й залізницею. Цей текст не про те, яким має бути транспорт (бо не таким). А про те, як користуватися тим, що ми маємо зараз.