Уночі 24 квітня Росія атакувала Київ балістичними ракетами, «Калібрами» й дронами типу Shahed.

Унаслідок удару постраждали 90 людей, повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. UPD 13:27 (28 квітня). Кількість загиблих у Києві становить 13 людей, повідомив начальник КМВА Тимур Ткаченко. 

25 квітня у Києві оголосили Днем жалоби, повідомив мер міста Віталій Кличко.

44 людей госпіталізували до лікарні, серед них шестеро дітей, уточнюють у ДСНС. Найменшому постраждалому півтора року. 

UPD 10:38 (25 квітня). Станом на 08:00 у Києві завершили пошуково-рятувальні роботи. Наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи – рятувальники розбирають пошкоджені будівлі.

Найбільше від атаки постраждав Святошинський район – там пожежі сталися на шести локаціях, також є руйнування. Наразі рятувальники продовжують розбирати завали зруйнованого будинку. За словами Клименка, досі не можуть знайти двох дітей.

UPD. З-під завалів будинку у Святошинському районі дістали людину. Вона жива, постраждалого передали медикам, кажуть кореспонденти «Громадського».

Руйнувань зазнав цілий житловий квартал, уточнює «Громадське». Ракета поцілила у житловий двоповерховий будинок, через що той повністю зруйнований. Прилеглі будинки також зазнали серйозних пошкоджень.

UPD 28 квітня. Нині триває ліквідація наслідків комбінованої атаки. До робіт залучили не лише працівників Святошинського району, а й фахівців Оболонського, Дніпровського, Дарницького, Деснянського, Печерського та Солом’янського районів. Комунальні служби вже вивезли 2 500 кв. м відходів руйнувань. Для тимчасового закриття пошкоджених вікон використали 15 300 м² плівки, понад 420 м² OSB-плити, 150 листів фанери тощо.

Загалом унаслідок російської агресії пошкоджено 106 будівель, із них 84 – житлові. За попередньою інформацією, 8 житлових будинків значно пошкоджені та потребують інструментального обстеження. Один житловий будинок повністю знищено. Пошкоджень також зазнали вікна й двері у шести закладах освіти (чотирьох школах і двох дитячих садочках), а також кілька медичних, спортивних закладів та інших об'єктів соціального призначення.

Через атаку пошкоджені 74 транспортні засоби, з яких 50 не підлягають ремонту.

Кияни, які постраждали внаслідок обстрілу, можуть отримати одноразову адресну матеріальну допомогу в розмірі 10 000 гривень за міською цільовою програмою «Турбота. Назустріч киянам». Для цього потрібно звернутися до районних управлінь соціального захисту населення. Після обстрілу до оперативно розгорнутого пункту підтримки звернулися 527 людей, наразі вже опрацьовано 152 заяви.

Триває і пошук варіантів тимчасового житла для сімей, які втратили квартири. На сьогодні звернулися 16 сімей, одна родина вже заселилася у тимчасове помешкання. Постраждалим пропонують варіанти тимчасового розселення з резервного фонду столиці: наразі є 43 вільні кімнати у гуртожитках та кілька соціальних квартир.

Пожежі також фіксували у Голосіївському та Шевченківському районі міста – палали гаражі, будинки й автомобілі. Уламки БпЛА впали в Подільському та Деснянському районах. 

UPD. Інформацію про пожежу у Деснянському спростував голова КМВА Тимур Ткаченко. Також стало відомо, що в Оболонському районі зайнялась трава та дев'ять автомобілів, дах нежитлового будинку й складське приміщення. 

Під ворожим прицілом опинилась залізнична інфраструктура. Росіяни поранили двох залізничників, обидва в задовільному стані. У Києві та Харківській області через обстріл пошкоджена технічна колія, адміністративні й технічна будівля залізниці. Потяги рухаються за графіком, уточнили в Укрзалізниці.

Київщина

Унаслідок атаки  у Бучанському районі постраждали двоє жінок – у них була гостра реакція на стрес. У районі пошкоджені три п'ятиповерхівки, чотири магазини, вісім автомобілів і зупинка громадського транспорту.

У Вишгородському районі через падіння уламків загорівся ліс – станом на ранок пожежу вже ліквідували. Росіяни також пошкодили складське приміщення і три автомобілі.

У Броварському районі горіло поле, наразі пожежу загасили.

Росіяни також завдали ударів по Житомирській, Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Хмельницькій, Сумській і Запорізькій областях. Загалом по країні зафіксували близько 40 осередків пожеж.

Фото й обкладинка: ДСНС, Укрзалізниця, Ігор Клименко, Микола Калашник