Каштанам у парку «Перемога» роблять інʼєкції від мінуючої молі
У парку «Перемога» в Дніпровському районі у стовбури каштанів вводять ін’єкції, які захищають дерева від мінуючої молі, повідомили в КП УЗН Дніпровського району.

Як відбувається обробка
Перед процедурою спеціалісти вимірюють діаметр стовбура, свердлять невеликі отвори в корі й вводять препарат. Він поширюється всередині дерева, не впливаючи на людей, тварин або мікроорганізми, які живуть на корі й листі.


Після інʼєкції отвори закривають біорозкладними втулками – вони розкладаються протягом року. Препарат починає діяти вже у перший рік і захищає дерево від мінуючої молі до трьох років.

Що робить міль
Мінуюча міль пошкоджує листя каштанів – воно вкривається коричневими плямами, скручується і передчасно опадає. Через це дерево слабшає, може зацвісти восени або стати вразливим до інфекцій.

Самка відкладає яйця на верхній частині листка. Гусінь, що з’являється, проникає всередину листової пластини й харчується її соками й тканинами. Згодом вона плете кокон, а після перетворення на метелика розриває оболонку листка і виходить назовні.

2 травня біля садиби Маліна на вулиці Кониського КО «Київзеленбуд» почав спилювати здорові дерева. «Формальна причина – їх «аварійність», – пояснює Перов. Однак за словами робітників, дерева заважають будівництву ЖК «Тургеневъ».
Обкладинка й фото: КП УЗН Дніпровського району, Animalia