КО «Київзеленбуд» спільно з ГО «Парк Прирічна» проводить опитування щодо створення нового парку «Прирічна».

Це перший етап публічних консультацій, який триватиме до 25 травня включно. На другому етапі планують офлайн-захід, підготовку до якого уже розпочали, розповів голова ГО «Парк Прирічна» Гліб Антоненко Віледжу.

«Ми прагнемо залучити до опитування якомога більше киян, щоб максимально врахувати їхні побажання та бачення щодо облаштування майбутнього парку «Прирічна»», – каже Антоненко.

Мешканців Києва питають, які зони мають бути в парку, яких екологічних принципів важливо дотримуватися, і як планують добиратися до парку. Також просять відповісти щодо облаштування комерційних об'єктів, збереження луків замість висадки газонів і проведення гучних заходів. Заповнити анкету можна за посиланням.

   

Наприкінці березня 2023 року стало відомо, що на вулиці Прирічній КМДА хоче збудувати трирівневий паркінг на 720 автівок і виділить для цього з місцевого бюджету 120 мільйонів гривень. У громадській ініціативі «Пасажири Києва» будівництво паркінгу раніше назвали «надзвичайно дорогим проєктом» і поставили його доцільність під сумнів.

Активісти додають, що майбутній багаторівневий паркінг буде розташований у зоні регулярного підтоплення й уже назвали його «аквапаркінгом».

Попри те, що петиція проти будівництва паркінгу набрала необхідні 6 тисяч голосів, голова КМДА Кличко відмовлятися від проєкту не планує. Ба більше, він вважає, що «є гостра потреба» в таких паркінгах і в інших районах Києва, а отже, місто їх будуватиме.

Разом із фахівцями й громадськими активістами ми зібрали десять варіантів, як Київ може використати бюджетні 120 мільйонів гривень із більшою користю для містян.

Обкладинка: ГО «Парк Прирічна»