Що не так з оприлюдненим законопроєктом про посилення відповідальності за парковку на місцях для людей з інвалідністю, пояснили «Пасажири Києва».

Згідно із законопроєктом, нинішню суму штрафу за паркування на місцях для людей з інвалідністю підвищать до 5100 гривень, а муніципальні інспектори зможуть штрафувати й евакуйовувати автівки за такі порушення. Також водії мають підтверджувати свій статус інвалідності знаком «Водій з інвалідністю» та QR-кодом.

«Однак є сумнівний момент – пропонують забрати у поліції право штрафувати за парковку на місцях для людей з інвалідністю», – пишуть «Пасажири Києва». Це призведе до ситуацій, коли водії зможуть уникнути покарання навіть за наявності поліції.

У спільноті вважають, що повноваження щодо штрафування та евакуації авто за порушення правил паркування повинні мати й інспектори, і поліція. Водночас інспектори з паркування переважно штрафуватимуть водіїв на місцях, а поліція зможе накладати штрафи під час патрулювання або приїзду на виклик.

Але досі лишається проблема, коли місцями для паркування людей з інвалідністю можуть користуватися люди без проблем з опорно-руховим апаратом (наприклад, якщо люди мають інвалідність через порушення слуху). Водночас люди, які отримали травми й тимчасово пересуваються на кріслах колісних або милицях, не мають відповідного статусу і їм доводиться користуватися звичними паркомісцями.

   

Наразі розмір штрафу становить від 1020 до 1700 гривень, але на практиці оштрафувати водія не можуть: інспектор з паркування не має відповідних повноважень.

Оштрафувати порушників може лише поліція у тому випадку, якщо водій присутній на місці й покаже документи. Щоби надати інспекторам повноваження штрафувати таких водіїв, потрібні законодавчі зміни.