The Village розповідає про хороші звички та прості дії, які можуть зробити життя кращим. Цього разу говоримо про те, як впорядкувати простір навколо себе з допомогою декантування (і мова не про вино!).

Лєна Володіна

журналістка, блогерка


Що таке декантування?

З декантуванням багато хто знайомий у контексті алкоголю: декантувати означає дати вину подихати та насититися киснем, збагативши таким чином його смак. Хіміки використовують це дієслово для позначення процесу відділення рідини від осаду. А ось стосовно інтер’єру та організації простору «декантувати» означає звільнити продукти (і не тільки) від їхньої оригінальної упаковки, переклавши в стаціонарну, домашню. Якщо ви пересипаєте спеції з пакетиків у баночки чи борошно та крупи в контейнер, ви їх декантуєте.

Для чого це робити?

У магазині складно знайти дві однакові упаковки чи ємності, в результаті вміст шаф здається неоднорідним і простір захаращеним.

Пересипання/переливання покупок в однаковий посуд допомагає впорядкувати простір. Окрім цього, завдяки прозорим контейнерам простіше знайти потрібне на полиці та зрозуміти, як багато продуктів залишилося: коли борошно зберігається в пакеті, з першого погляду важко сказати, чи потрібно його докуповувати, чи поки достатньо цього.

Порада: в контейнери із сипучими продуктами варто покласти маленький кулінарний совок (продається в супермаркетах і господарських магазинах), з допомогою якого зручніше відміряти інгредієнти, нічого не розсипаючи.

Як працює декантування?

Декантуванням я зайнялася ще до того, як захопилася ідеєю організації простору. Декантування – обов’язковий елемент на харчових виробництвах, і коли я відкривала кондитерський цех, то виділила окремі контейнери для борошна, цукру, крохмалю, солі. Кожний був підписаний на лицевому боці маркером і красиво стояв на полиці. Пізніше цех я закрила, а контейнери переїхали додому, з того часу так і зберігаю сипучі інгредієнти. Хоча заради справедливості потрібно сказати, що більш екологічними для зберігання вважаються скляні ємності, ніж пластикові. З останніх експериментів з декантуванням: я придбала невеликий скляний акваріум-вазу та переклала туди капсули для кавомашини. Стіл одразу став акуратнішим, як у затишному кафе. Також я декантувала капсули для посудомийної машини, переклала їх у скляний посуд з кришкою та поставила під раковину. Монік, моя викладачка англійської з Південної Африки, підтримала цей порив, адже теж обожнює декантувати. Вона запропонувала перекласти вітаміни (у мене кілька великих банок). Я за, але поки не знайшла, де купити ємності з темного медичного скла, яке не пропускає світло.

Ірина Циплєнкова

консультантка з наведення порядку, організаторка простору


Де можна застосовувати декантування?

На кухні можна декантувати велику кількість продуктів: крупи, борошно, макарони, пластівці для сніданків, каву та чай на вагу, сіль і цукор, спеції, сушені гриби, цукерки, мед, драже і навіть чипси. Багато продуктів, наприклад, чак-чак, корисно зберігати в контейнері, тому що в звичайній упаковці після відкриття вони швидко сохнуть. Також є спеціальні контейнери для собачого чи котячого корму. Декантувати можна і рідини: соняшникову, оливкову та інші олії, оцет, соуси.

У ванній можна перелити чи пересипати в красиві пляшки та банки шампуні, бальзами, гелі, креми, маски, скраби, сіль для ванної. Пральний порошок (і рідкий, і сипучий) теж добре почувається в ємностях, які дають змогу легко його дозувати. Крім того, можна декантувати іншу побутову хімію: від засобів для миття підлоги до спреїв для скла. Для останніх продаються спеціальні ємності з насадкою-розпилювачем. Ватні палички та диски можна перекласти в органайзери. Прокладки, смужки для епіляції та туалетний папір теж естетично зберігати не в оригінальних упаковках, а в коробці відповідного розміру.

Канцелярію зручно тримати в баночках чи коробочках: скріпки, кнопки, скоби для степлера, гумки. З клею та коректора можна зняти наклейки, якщо у вас немає зайвого, ви навряд сплутаєте.

Як обирати тару?

Різні коробки займають більше місця, ніж акуратний ряд пляшок, банок, контейнерів, особливо якщо вони прямокутної чи квадратної форми. Важливо, щоб ємності, які ви використовуєте, щільно закривалися. Інакше і сухий корм, і побутова хімія будуть пахнути, чай та кава втратять первинний смак, а вівсянка легко вбере сторонні запахи. Тому зберігання у спеціальних ємностях виграє не тільки з погляду естетики, а й з погляду зберігання смаку та запаху.

ТЕКСТ: Маша Шаталіна