ФоторепортажПівнічна Салтівка. Фоторепортаж із району, який три місяці обстрілювала російська армія
«Ну як ти будеш починати нове життя без кравчучки?»
![Північна Салтівка. Фоторепортаж із району, який три місяці обстрілювала російська армія — Фоторепортаж. The Village Україна](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post-cover/gdWrokuFParVZgrJQZ02qA-default.jpg)
«Ми відразу виїхали, як тільки почали бомбити – в іншу частину Харкова, на Холодну гору», – Андрій із родиною приїхав на Північну Салтівку, але лише на день. Його квартира – в одному з найближчих до лінії фронту будинків, на сьомому поверсі.
Російська ракета влучила в плиту перекриття між сьомим і восьмим поверхами. Але не вибухнула – так і стирчить у бетонній стіні поруч із балконом.
Фото: Андрій Баштовий
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/lo1O3ePthzlP8UeZLKturQ.jpg)
Сусідня квартира згоріла, усі квартири на двох поверхах вище також вигоріли дотла. З вікон квартири Андрія видно спалені багатоповерхівки.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/tAYunN8H02XEkFbNq1blFA.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/z8dx_HJKf4sqlgR1HX_bEA.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/rgF3paYLEFubNH5DKTCfwA.jpg)
У тій частині мікрорайону, яка межувала з лінією фронту, не лишилося вцілілих будинків. Випалені під’їзди. Обвалені фасади. Стіни посічені осколками. Подекуди видно отвори від влучання снарядів. Вікон немає. Район перебуває під обстрілами три місяці.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/AP0fVebzw4l_5HujqmhPAw.jpg)
З самого ранку родина сходами виносить і вантажить до мікроавтобуса речі, які потрібно забрати насамперед. У прольоті між третім і четвертим поверхами сходи відійшли від стіни. На першому – підлогу під’їзду залило водою.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/zd8qvCBQdmTLqu3JANrfHw.jpg)
Звуки обстрілів усе ще чути постійно – хоч і не так гучно, як у березні чи квітні. Українські військові змогли відтіснити російську армію далі від міста. Бути тут усе ще небезпечно – місцеві пам’ятають, що «прилетіти» може щосекунди.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/uwX0VCUd8UyPBH9EpwVFbw.jpg)
Хтось із мешканців Північної Салтівки наважився приїхати, щоб забрати вціліле майно. Люди спішно вантажать у причепи пральні машини та виносять килими.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/8HTL_DMyAp41EADHynR1Ww.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/jL6zA42tscUze0p8ZSWsXw.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/Yiv2TjP5J4_z6z94fWrjag.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/f3LHP_ejU5f-t1NiAMPlWQ.jpg)
«Ну навіщо тобі табуретки? Ну що ти з ними зробиш?» – двоє чоловіків стоять під під’їздом посіченої осколками «панельки». У кузові вантажівки складений точильний станок, пралка, коробки та з десяток стільців. Вони підганяють свого родича, який затримується в квартирі. «Я вже зачиняю двері та біжу», – кричить він крізь вибите вибуховою хвилею вікно.
Літній чоловік виходить із під’їзду з останнім, що забрав із квартири – металевим складним візком. Жартує: «Ну як ти будеш починати нове життя без кравчучки?»
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/GBYtXjaJgSLS4UwF19TznQ.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/G-D70QVs7UxfEcpcBGx8Vw.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/GIYU6j1cNZPE2AAhEz2RSA.jpg)
Через дорогу дитячий садок, який розбомбили ще в перші дні війни. У дворі – розбиті уламками припарковані авто.
Таблички «Обережно! Міни!» у дворах Салтівки нагадують, що газонами краще не ходити, і під ноги дивитися треба уважно. Не всі російські снаряди розірвалися.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/UR9nold9nc-oGEcCeit4HA.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/-HHlF4Ga1InZuDUOKf-EvA.jpg)
Напис «Увага! Обстріли!» на в’їзді до Північної Салтівки не прибирають. Він ще актуальний.
Фото: Андрій Баштовий
Коментарі
Підписатись