Фоторепортаж«МетроПрайд». У Харкові провели марш за права ЛГБТ у метро
«Права завжди на часі»
25 вересня у Харкові, попри війну, відбувся Марш рівності за права ЛГБТ-спільноти. Цьогоріч із безпекових міркувань прайд провели у метро.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/nuUI4mf7FMs72WS5SOhQ9w.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/MbsIYJBqBHN3aBpWJ-_8tw.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/6citPXZzJsgCM-62UOyMig.jpg)
Марш стартував на станції «Київська» та завершився на «Майдані Конституції». Хода «пройшла» усіма трьома лініями Харківського метрополітену, відвідала десять станцій та здійснила два переходи.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/FJqVwvShX46YygxCMtL47g.jpg)
«Подію супроводжувала значна кількість поліції. Активісти майже увесь час не вимовляли гасел, двічі за усю подію прозвучало «Слава Україні», – повідомляє кореспондентка The Village Україна Анна Бобирєва.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/FM8DqwCXpOzVnKHC9NF4Yw.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/BzeeX4Ra4vjCvzgKhq5HmQ.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/D3wPVXjIVlOoQarHG4Oozw.jpg)
«ХарківПрайд – не свято і ніколи ним не був. Марш є правозахисною ходою і важливим інструментом для того, щоб показати – ми [ЛГБТ-спільнота] хочемо мати рівні права, і досягнемо цього. Історично Харків бореться з російськими наративами та пропагандою, і гомофобія – частина ідеології РФ. Тож відкидаємо стереотипи та нерівність та йдемо до перемоги. Перемоги над рашизмом, дискримінацією та утисками», – пишуть організатори, коментуючи питання про те, чи на часі проведення прайду.
Учасники прайду, зокрема, борються за право ЛГБТ в Україні на укладання шлюбу. «Наразі ЛГБТ не мають можливості забрати тіло партнера або партнерки з моргу та поховати кохану людину; прийняти життєво важливе рішення за партнерку чи партнера, якщо та у непритомному стані; доглядати дитину партнерки або партнера, якщо та пішла на фронт, а також опікуватися дітьми загиблої або пораненої близької людини», – пояснюють у спільноті «ХарківПрайд».
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/00-u5SC65YyD546gSS3J7w.jpg)
Загалом до акції приєдналися близько 30 людей, тоді як минулорічний Марш рівності у Харкові зібрав близько трьох тисяч учасників.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Перший Марш рівності на підтримку прав ЛГБТ відбувся в Харкові в 2019 році, він зібрав близько двох тисяч людей. Після цього через карантин організаторам довелося шукати альтернативний формат, і у 2020-му в Харкові провели перший в Україні Автопрайд.
У 2021-му до «ХарківПрайду» приєдналися три тисячі учасників.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі
Обкладинка й фото: Анна Бобирєва
Коментарі
Підписатись