Захистити чотирилапих від спеки: 6 правил, які варто памʼятати петперентам
Літо – це можливість більше гуляти та подорожувати з хвостатими, але водночас і пора небезпек. Високі температури, перегрів, укуси комах – усе це впливає на здоров’я й комфорт домашніх улюбленців.
Віледж разом із мережею зоомаркетів MasterZoo нагадують основні правила, які допоможуть тваринам комфортно пройти спекотний сезон.
1. Потурбуйтеся про воду
Тварині необхідно мати постійний доступ до свіжої та прохолодної води й в оселі, і поза нею. Тому, вирушаючи в дорогу чи на прогулянку, подбайте про пляшку та поїлку. Якщо ж пес не п’є – можна змочити йому язик або мордочку водою, щоб охолодити.


2. Уникайте перегріву
Виходьте на прогулянки або рано-вранці, або пізно ввечері, коли спека спадає. Гуляти з 11:00 до 17:00 – погана ідея. Улітку асфальт дуже сильно нагрівається, щоб перевірити, чи безпечно по ньому йти, – прикладіть руку. Якщо гаряче вам, гаряче й лапкам тварин. У жодному разі не залишайте хвостатих в автівках, навіть на п'ять хвилин, – це смертельно небезпечно.
Улітку особливо пильно перевіряйте подушечки лапок – чи вони не потріскані. Якщо потребують зволоження, скористайтеся бальзамом для лапок.
3. Подбайте про комфорт удома
Удома улюбленцю теж потрібно створити комфортне та прохолодне місце – плитка, тінь, вентилятор можуть допомогти з цим. Деякі тварини люблять лежати на вологому рушнику або охолоджувальному килимку. Собакам, які люблять плескатися у воді, можна запропонувати мінібасейн, якщо, звісно, дозволяють умови.


4. Обробіть від паразитів
Улітку зростає кількість кліщів, бліх, комарів, тому хвостатим необхідний захист спеціальними засобами – краплі, нашийник, спреї. Після прогулянок, а особливо в парках і лісах, потрібно перевіряти шерсть тварин, щоби вчасно виявити комах.
5. Добре зважте, чи стригти
Часто люди помилково вважають, що коротка стрижка полегшує життя тварин у спекотні дні. Однак шерсть виконує важливу терморегуляційну функцію:
- створює повітряний прошарок між тілом і навколишнім середовищем, захищаючи від перегріву;
- утримує вологу та регулює температуру тіла;
- блокує прямі сонячні промені, запобігаючи опікам.

Замість шкідливої стрижки зверніть увагу на безпечні й ефективні охолоджувальні килимки. Також тварині можна підібрати охолоджувальні попони або жилети, які допомагають утримувати комфортну температуру. Може виручити й звичайний мокрий рушничок – просто покладіть улюбленця на нього або накрийте зверху. Щоб охолодити тварину природним шляхом, зволожуйте їй лапки й животик. Про вентилятори чи кондиціонери у приміщенні також не варто забувати.

6. Не ігноруйте грумінг
Хоч для деяких хвостатих – як-от котів або песиків порід мопс, хаскі, лабрадор, бігль – стрижка влітку переважно шкідлива, грумінг усе ще залишається на порядку денному. Акуратно вичісуйте тварину, щоб полегшити процес терморегуляції. Для деяких тваринок актуальним є легке проріджування шерсті (тримінг) – із цим завжди можна звернутися до грумера, який знає особливості породи.
Що робити, якщо тепловий удар таки трапився?
Тепловий удар – це не просто стан, коли тварині дуже спекотно, він може стати фатальним. Перегрітися домашні улюбленці можуть не лише на вулиці, а й у приміщенні. У зоні ризику перебувають коротконосі породи (мопси, бульдоги, перси), улюбленці з надмірною вагою, собаки й коти поважного віку, чорного або темного окрасу, а також ті, що мають серцево-судинні чи дихальні захворювання.
Серед симптомів теплового удару – швидке та поверхневе дихання, язик яскраво-червоний або навіть синіє, потужне слиновиділення, може бути млявість та апатія, втрата орієнтації. Критичними симптомами є нудота або блювання, судоми, температура вище 40°C. Якщо є хоча б одна-дві з цих ознак, тоді потрібно негайно діяти. Найкраще одразу звернутися до ветеринара, однак якщо такої можливості немає, першу допомогу можна надати самостійно:

1.
Перенесіть улюбленця в тінь або прохолодне приміщення.
2.
Обережно зволожте шерсть прохолодною водою, особливо в ділянках шиї, паху та пахв (можна прикласти холодні компреси до живота, пахв, лапок).
3.
Дайте тварині попити прохолодну воду невеликими порціями й часто.
4.
Увімкніть вентилятор або кондиціонер, не направляйте їх прямо на улюбленця, щоб не було протягу.
У будь-якому разі після цих кроків необхідно якнайшвидше звернутися до ветеринара, навіть якщо здається, що все минулося. Лікар має перевірити стан і переконатися, що перегрів не мав критичних наслідків для здоров’я хвостика.
Отримайте 10% знижки в MasterZoo з промокодом
URBANPAWS
Матеріал підготовлено за підтримки