Колекція Oscar Shorts 2017, де зібрані кращі короткометражні фільми року за версією Американської кіноакадемії, виходить в український прокат 8 червня.

Добірка складається з п'яти фільмів.

Володарем премії «Оскар» за найкращий короткометражний фільм стала угорська драма «Всі разом» Криштофа Деака про дівчинку, яка мріє потрапити до знаменитого шкільного хору. Принцип директора цілком демократичний: у кожного, хто любить співати, є право виступати у хорі. Але любити і вміти співати – це різні речі.

Французький психологічний трилер «Внутрішні вороги» Селіма Аззізи про Алжир 1996 року, де процвітає побутовий расизм і поліцейське беззаконня. Фільм було відзначено призом глядацьких симпатій на міжнародному кінофестивалі у Клермон-Феррані.

Ще одна стрічка з соціальною складовою – «Тихі ночі» Аске Банг із Данії. Актуальна тема міграційної кризи переплітається з любовною історією: нелегальний емігрант із Гани закохується у волонтерку.

Найбільш зірковий акторський склад – у франко-швейцарської мелодрами «Жінка і потяг», де головну роль виконала французька актриса Джейн Біркін. Її героїня – самотня власниця пекарні, яка щоранку зустрічає швидкісний поїзд, що пролітає повз. Її життя змінюється з появою незвичайного друга по листуванню – кондуктора того самого потяга.

У шорт-листі премії «Оскар» представлено й володаря звання найкращого короткометражного фільму Каннського кінофестивалю – «Таймкод» Хуанхо Хіменеса з Іспанії. Романтична комедія розповідає про двох закоханих охоронців парковки, які винайшли оригінальний спосіб спостерігати одне за одним.

7 червня у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) відбудеться допрем'єрний показ. Фільми демонструються в українській озвучці.