8 листопада у Києві відбудеться прем'єрний показ документального фільму Тараса Томенко «Будинок "Слово"», що присвячений поколінню «розстріляного відродження».

Прем'єра фільму відбудеться у кінотеатрі «Жовтень», за участі знімальної групи, які після показу відповідатимуть на запитання глядачів.

Світова прем'єра «Будинку "Слово"» відбулась в рамках 33-го Варшавського кінофестивалю.

Фільм розповідає про знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30- х роках в Харкові. В 66-ти квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури – письменники, поети, художники, режисери. Це і Микола Хвильовий, і Майк Йогансен, і Павло Тичина, і Наталя Ужвій, і Володимир Сосюра, і Остап Вишня, і Олесь Курбас, і Михайло Яловий, і Іван Багряний, і Раїса Троян та інші.

Трейлер фільму «Будинок "Слово"»

Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років репресовано, розстріляно чи перероблено у «співців партії». Авторами сценарію виступили Тарас Томенко та поетеса Любов Якимчук.

Автори використовували документальні матеріали, фотографії та відео, які витягли з архівів СБУ, інститутів та університетів, недоступну раніше для широкого глядача.

В український прокат «Будинок "Слово"» вийде 9 листопада.

Фото надані Arthouse Traffic