Фільм «Атлантида» українського режисера Валентина Васяновича назвали найкращим у секції Orizzonti Венеційського кінофестивалю, повідомляє офіційний Twitter-аккаунт найстарішого європейського кінофестивалю. 

Головну нагороду в основній програмі 76-го кінофестивалю у Венеції здобув «Джокер» із Хоакіном Феніксом у ролі ворога Бетмена. Гран-прі журі вручило новій роботі Романа Поланскі «Офіцер і шпигун». 

«Горизонти» – це одна з офіційних програм Венеційського кінофестивалю, друга за престижністю після основної. Свого часу нагороду Orizzonti здобували фільми режисерів Лава Діаса та Робіна Кампійо.

«Прем’єра фільму у Венеції є не менш престижною, ніж в Каннах, адже щороку тут збираються світові зірки і кінопрофесіонали першої величини. Я вважаю «Атлантиду» однією із найкращих українських стрічок останніх років і переконаний, що ця картина гідно представить Україну на одному з найпрестижніших кінофестивалів світу», – коментував ексголова Держкіно Пилип Іллєнко запрошення «Атлантиди» взяти участь у програмі.

«Атлантида» – це стрічка, яка досліджує проблему та наслідки українсько-російської війни. Для цього режисер переніс дію фільму на кілька років у майбутнє. 

«Хотів відрефлексувати війну – найяскравішу драму, що з нами відбувається. [...] Спочатку це була історія про тут і тепер, але мені не подобалося те, що я мав виводити там протагоніста і антагоніста, наділяти їх жанровими рисами, показувати їхнє протистояння. Зʼявлявся яскраво виражений політичний контекст. Я думав, як уникнути цього, і вирішив перескочити в майбутнє, коли війна вже скінчиться. Зняти антиутопію, працюючи з результатами конфлікту. Коли зʼявилася ця ідея, мені стало дуже комфортно, і я зрозумів, що це правильне рішення», – розповідав Васянович в інтерв'ю виданню TheБабель.

Валентин Васянович працював над стрічкою як автор сценарію, режисер, оператор та співпродюсер. Раніше фахівець працював як оператор, він знімав «Плем'я» Мирослава Слабошпицького. Дебютний повнометражний ігровий фільм Васяновича «Рівень чорного» висували від України на здобуття премії «Оскар».

Обкладинка та фото: Венеційський кінофестиваль