У США 20 січня 2022 року стартує фестиваль незалежного кіно Sundance, де вперше бере участь український ігровий фільм про війну на Донбасі. Це драма «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач.

Фільм відібрали в основну конкурсну програму World Cinema Dramatic Competition. Разом з українською стрічкою в цій програмі змагатиметься ще девʼять фільмів з усього світу.

Тизер фільму «Клондайк»

Фестиваль пройде в онлайн-форматі через циркуляцію штаму «Омікрон», тож онлайн-перегляд фільмів буде доступний за абонементами та квитками на Sundance.

Світова прем’єра драми «Клондайк» відбудеться 21 та 23 січня, а український прокат запланований на 2022 рік.

Фільм «Клондайк» розповідає про родину, яка мешкає в зоні бойових дій на Донбасі й опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року. Ірка й Толік очікують народження першої дитини, але тут біля їхнього села стається авіакатастрофа. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у фільмі зіграли Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») й Олег Щербина («Черкаси»).


Sundance – американський фестиваль незалежного кіно, який влаштовують щороку з 1978 року.  

У грудні 2021 року драму «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач відібрали в основну конкурсну програму американського фестивалю Sundance. «Клондайк» став першою українською ігровою стрічкою у цій програмі фестивалю. Але у 2020 році український документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик отримав нагороду на Sundance у конкурсній секції World Cinema Documentary.

Також фільм «Клондайк» увійшов до конкурсної секції 72-го Берлінале «Панорама». На Берлінському кінофестивалі стрічку показуватимуть 1020 лютого 2022 року.

До програми Берлінале потрапив ще один український фільм про дітей на війні – документальний фільм «Терикони» Тараса Томенка. Він змагатиметься в секції Generation Kplus.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі