Виставка картин української художниці Марії Примаченко, врятованих з Іванкова, відкрилася в Національному центрі «Український дім».

У межах проєкту представлять 14 робіт Примаченко, які вціліли після пожежі в Іванківському історико-краєзнавчому музеї, спричиненої російськими обстрілами.

Виставка триватиме з 22 до 25 вересня включно. Подивитися картини можна з 11:00 до 19:00 (Хрещатик, 2). У разі оголошення повітряної тривоги відвідувачі можуть скористатися укриттям, що знаходиться в підвальному приміщенні «Українського Дому».

Квиток на експозицію коштує 50 гривень. Вхід вільний для учасників АТО та членів їхній родин, а також інших пільгових категорій, детальніше можна подивитися тут.

Крім того, у межах проєкту планують створити мистецьку резиденцію Примаченко в селі Болотня, де зберігся будинок української художниці. Після закриття виставки, 25 вересня,  артпростір презентуватиме засновниця Yakusha Design Вікторія Якуша.

Культурний комплекс включатиме артрезиденцію, музей, хату, де жила художниця, номери для розміщення митців, кафе, де готуватимуть страви за рецептами Примаченко.

Фундація родини Марії Примаченко вже оголосила початок фандрейзингової кампанії на цей проєкт.

Такий вигляд матиме мистецька резиденція Марії Примаченко. Візуалізації: Yakusha Design

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Марія Примаченко – видатна українська художниця XX століття, яка працювала в жанрі наївного мистецтва. У селі Болотня художниця написала написала більше 800 картин, проводила майстер-класи та приймала гостей.

Іванків розташований у Вишгородському районі на півночі Київської області. Частина картин Марії Примаченко згоріла 28 лютого через напад РФ.

Будівлю музею Іванкова вже внесли в список обʼєктів для відбудови. На відновлення необхідні 25 мільйонів гривень.

Ми вже детально розповідали про знищений музей в Іванкові.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка й фото: Міністерство культури