Netflix придбав права на показ семи український фільмів, серед яких «Поводир» Олеся Саніна та «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча.

Це перші з великого пакета фільмів, права на показ яких на території України придбав Netflix, підтвердив дистрибутор Film.ua Distribution у коментарі The Village Україна.

Фільми, які вже доступні на сервісі:

  • «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча
  • «Захар Беркут» Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна
  • «Зірки за обміном» Олексія Даруги
  • «Віддана» Христини Сиволап
  • «Фокстер і Макс» Анатолія Матешка
  • «Сторожова Застава» Юрія Ковальова
  • «Поводир» Олеся Саніна

«Цієї осені ми уклали дійсно унікальну угоду та продали права на перегляд великого пакета українських фільмів на Netflix на території України. За умовами та бізнес-етикою ми мали тримати це в секреті, тому просто спостерігали, як українські ЗМІ провели справжнє розслідування, оприлюднили інформацію, хоч і неповну, заздалегідь, як цю інформацію підхопила громадськість. Це свідчить про те, що наші повні метри насправді потрібні глядачу, викликають зацікавленість та захоплення. Все це надихає і далі працювати на локальну та глобальну дистрибуцію українських фільмів та серіалів. Слідкуйте за анонсами. Далі буде», – коментує Євген Драчов, директор Film.ua Distribution.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


У жовтні журналістам Forbes стало відомо, що Netflix уперше придбає великий пакет українських фільмів. Йшлося про 14 проєктів, серед яких також «Велика прогулянка», «Найкращі вихідні» та «Снайпер. Білий ворон».

У вересні на Netflix з’явились три українських фільми «Дике поле» (за романом Сергія Жадана), «Бурштинові копи» та «Зустріч однокласників», доступні для перегляду на території України. Продажем цих стрічок займався медіахолдинг «Медіа Група Україна», який планує продовжити співпрацю зі стримінговим сервісом.

Крім того, продюсер «Дикого поля» Володимир Яценко веде переговори з Netflix щодо інших своїх проєктів, серед яких «Додому» Нарімана Алієва, «Атлантида» Валентина Васяновича, «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча, «Я і Фелікс» Ірини Цілик.


Стримінгова платформа Netflix стала доступною в Україні в 2016 році, у 2021 році з’явився дубляж українською.

Одними із перших на Netflix з’явилися українські фільми «Домашні ігри» режисерки Аліси Коваленко та «Носоріг» Олега Сенцова.


До кінця 2022 року Netflix має відкрити офіс у Варшаві для просування на ринки в Центральну й Східну Європу. Компанія шукає фахівці зі знанням української мови.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі