Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» оголосив переможців.

Кінофестиваль тривав з 1 по 7 грудня 2022 року. За цей час глядачі змогли подивитися 78 стрічок з 37 країн у 12 конкурсних і позаконкурсних програмах.

Гран-прі «Молодості» отримала стрічка «Памфір» українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука.

 Читайте інтерв’ю режисера фільму Дмитра Сухолиткого-Собчука про роботу над фільмом і завершення стрічки під час повномасштабної війни. 

Це фільм про колишнього контрабандиста, який повертається в рідне село незадовго до святкування Маланки й волею збігу обставин змушений повернутися до свого нелегального промислу.

Найкращим повнометражним фільмом міжнародного конкурсу стала картина «Джойленд» пакистанського режисера Саїма Садіка.

Герой фільму – танцюрист, вихований у консервативній родині, потрапляє до квір-спільноти й переосмислює власну чуттєвість і сексуальність.

Найкращий короткометражний фільм – «Усі ворони світу» гонконзької режисерки Ї Тан.

Найкращим студентським фільмом міжнародного конкурсу стала картина «З любов’ю, тато» чеської режисерки Діани Кам Ван Нґуєн.

Це гібридна документальна робота з листами від ув’язненого батька, які авторка знайшла вже згодом і вирішила на їх основі художньо пережити досвід спілкування, якого їй бракувало.

Спеціальні відзнаки отримали ще три стрічки. У короткометражній секції «Альма і Паз» мексиканської режисерки Кріс Ґріс, а в повнометражній – «Клітка і мрія» бразильського режисера Валеріо Фонсека й «Маленьке тіло» італійської режисерки Лаури Самані.

Також стало відомо, що 52-й міжнародний кінофестиваль «Молодість» відбудеться 21–28 жовтня 2023 року.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


«Молодість» – київський міжнародний кінофестиваль, найбільший сучасний кінофестиваль в Україні. Це вже 51-й фестиваль «Молодість». Наприкінці жовтня стало відомо, що його проведуть попри війну.

Національний конкурс 51-ї «Молодості» відбувся в межах Гамбурзького кінофестивалю: кращим повнометражним фільмом стала «Стоп-Земля» Катерини Горностай, а кращим короткометражним – Leopolis Night Нікона Романченка.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі