Фундація Artists Support Ukraine і ГО «Порт Культури» запустили конкурс «Мовні вправи».

Музеї, галереї, мистецькі центри, які продовжують працювати в прифронтових регіонах, можуть подати заявки на участь у конкурсі. Переможці отримають підтримку на проведення виставок і публічних дискусій на тему мовної ідентичності у своїх громадах.

 

 

У межах проєкту проведуть серію виставок і публічних обговорень з експертами в прифронтових регіонах України. Виставка «Мовні вправи» складатиметься з творів українських художників, котрі «переосмислюють колоніальний досвід української нації». Учасники з громад зможуть завантажити твори художників із сайту, роздрукувати їх і розмістити в просторі, де відбудеться подія.

 

 

Організатори проєкту закликають учасників доповнити виставку власним контентом, враховуючи локальні особливості. «Ініціатива покликана створити простір для діалогу й запросити громадськість до рефлексії на тему мови як інструменту деколонізації, без навʼязування конкретних ідей чи ідеологій», – кажуть організатори.

Заповнити заявку потрібно до 9 червня за посиланням.

 

Портрети українців під час повномасштабної війни у фотокнизі Саші Маслова й Saint Javelin у The Naked Room, богемне життя в першому київському сквоті від Українського дому й вершник апокаліпсису в декораціях тривожного міста в YA Gallery: зібрали добірку виставок, які варто відвідати в травні.